تبلیغات
طراحی سایت - فروشگاه اینترنتی - ترجمه متن - مطالب تیر 1394
 
طراحی سایت - فروشگاه اینترنتی - ترجمه متن
رضایت مشتری یعنی سرمایه گذاری مطمن
درباره وبلاگ


طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ترجمه

مدیر وبلاگ : ویستان ویستان
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

یک الگوریتم متاهیوریستیکی جدید بر گرفته از الگوریتم خفاش

منبع مقاله : سایت ویستان

چکیده

در حال حاضر الگوریتم های متا هیوریستیکی مانند PSO(بهینه سازی ذرات گروه) و الگوریتم کرم های شب تاب و جستجوی هارمونی (توازن و هماهنگی ) اکنون روش های قدرتمندی برای حل بسیاری از مشکلات بهینه سازی شده اند.در این مقاله ، ما یک روش متاهیوریستیکی جدید، الگوریتم خفاش را بر اساس روشهای قرارگیری خفاش ها پیشنهاد نموده ایم : روش الگوریتم خفاش که بر گرفته از رفتار پژواک یا انعکاس صدای خفاش ها است . ما همچنین تمایل به ترکیب مزیت های الگوریتم های موجود بدرورن الگوریتم جدید خفاش داریم . بعد از فرمول بندی دقیق و توضیح پیاده سازی آن ، ما الگوریتم پیشنهاد شده را با الگوریتم های موجود مقایسه خواهیم کرد که شامل الگوریتم های کلی (ژنتیک) و بهینه سازی گروه ذرات می باشد.

شبیه سازی ها نشان می دهد که الگوریتم ارائه شده برتری بیشتری به الگوریتم های دیگر دارد و بررسی های بیشتر همچنین مطرح شده است .

مقدمه

در حال حاضر الگوریتم های متاهیوریستیکی مانند PSO    و بادوام نمودنتشیبه ها اکنونبه روش های قدرتمندی برای حل بسیاری از مشکلات دشوار  بهینه سازی شده اند.بیشتر الگوریتم های یوریستیکی (اکتشافی) و متاهیوریستیکی(خود اکتشافی) ازرفتار سیستم های بیولوژیکی و یاسیستم های فیزیکی در طبیعت مشتق شده اند. به عنوان مثال PSO بر اساس رفتار گروهی پرندگان و ماهی توسعه داده شده بود در حالیکه بادوام کردن تشابهات بر اساس فرآیند بادوام نمودن فلزات می باشد.

الگوریتم های جدید که اخیرا بدست آمده شامل جستجوی هارمونی و الگوریتم کرم شب تاب می باشد . اولی از مرحله بداهه نوازی که در ساخت یک قطعه موسیقی استفاده می شود ، الهام گرفته و دیگری بر اساس رفتار تابش نور که از کرم شب تاب ساتع می شود ، فرمول بندی شده است.هر کدام از این الگوریتم ها دارای مزایا و معایبی هستند

به عنوان مثال آهسته سرد کردن شیبه سازی شده  در صورتی می تواند برای یافتن روش مناسب و مطلوب تضمینی باشد که فرایند سرد شدن به اندازه کافی آرام صورت گیرد و به همان نسبت شبیه سازی طولانی باشد (در دراز مدت صورت بگیرد ).با این حال  سازگاری های خوب در پارامتر ها  بر روی میزان همگرایی روند بهینه سازی ، تاثیر گذار است . سوالی که در اینجا مطرح می شود اینست که آیا این امکان وجود دارد که مزایای اصلی این   الگوریتم ها با هم ترکیب شوند و الگوریتم کامل تر و توانمند تری ایجاد شود ؟

این مقاله تلاش دارد تا به بررسی این موضوع بپردازد .

در این مقاله سعی داریم تا یک روش متاهیوریستیک جدید را ارائه دهیم یعنی الگوریتم خفاش که  بر گرفته از رفتار پژواک یا انعکاس صدای خفاش ها است . قابلیت اعکاس صدا در خفاش های کوچک بسیار جالب است ، چرا که این خفاش ها می توانند از این طریق طعمه خود را یافته و حتی در تاریکی کامل نوع حشره را تشخیص داده و ان را شکار نماید .

ما در ابتدا این الگوریتم را با توجه به رفتار ایده ال (طبیعی) خفاش در محیط ساختار بندی می کنیم و سپس نحوه عملکرد این الگوریتم را توضیح می دهیم و بعد آن را با دیگر الگوریتم ها مقایسه می کنیم ، در آخر نیز بر روی برخی از مطالعات دیگر بحث می کنیم .

٢ . اکولوژی(مکان یابی) خفاش ها

١.٢ رفتار خفاش های کوچک

خفاش ها جانوران شگفت انگیزی هستند.آنها تنها پستانداران بالداری هستند که از قابلیت انعکاس صدا برخوردارند (توانایی پیشرفته ای در مکان یابی دارند). بر آورد شده که در حدود ۹۹٦ نوع  مختلف از آنها وجود دارد که 20 در صد از گونه های پستانداران را شامل  می شوند .

اندازه آنها از یک  خفاش کوچک (در حدود ۵/١ تا ٢ گرم ) اغاز شده و تا خفاش های غول پیکر در اندازه ٢ متر و وزن ١ کیلو گرم متغیر می باشد . خفاش های کوچک به طور معمول دارای طول ٢/٢ تا ١١ سانتی متر می باشند .

بیشتر خفاش ها از توانایی انعکاس صدا برخوردارند و هر کدام بسته به شرایط از درجه خاصی برای انعکاس صدا استفاده می کنند . در میان تمام گونه ها ، خفاش های کوچک نمونه بارزی از آنها هستند که از ویژگی انعکاس صدا در محیط ، طوری استفاده می کنند که اندازه آن با مگابایت  هم محاسبه نمی شود  بیشتر خفاش های کوچک حشره خوار هستند . این نوع خفاش ها از یک نوع انعکاس صدا به نام سونار برای شناسایی طعمه ، اجتناب(فرار ) از خطر ،  و کمین کردن یا خواب در تاریکی استفاده می کنند . این خفاش ها صداهای بلند را تولید می کنند و به انعکاس آن در اطراف گوش می دهند . پالس صدای آنها بسته به شرایط متفاوت است و می تواند با نوع گونه ، و  استراتژی شکار نیز در ارتباط باشد . بسیاری از خفاش ها از سیگنال های متناسب و اندازه با آنچه که از جای دیگر دریافت می کنند ، استفاده می کنند . در حالیکه بیشتر اوقات از سیگنال ها با فرکانس ثابت برای انعکاس صدا در محیط استفاده می کنند . پهنای باند سیگنال های آنها متفاوت است و به گونه آنها نیز بستگی دارد و اغلب در صورت استفاده از هارمونی های بیشتر افزایش میابد .

٢.٢ مکان یابی اصوات

اگرچه  هر پالس چند هزارم ثانیه به طول می انجامد (تا حدود ۸ الی ١٠ ثانیه )با این حال دارای فرکانس ثابت در حدود ٢۵ تا ١۵٠ کیلوهرتز می باشد . محدوده استاندارد فرکانس ها در گونه های مختلف خفاش ها در حدود ٢۵ الی ١٠٠ کیلو هرتز می باشد ، هر چند برخی از این گونه ها می توانند فرکانس های بالا تری را نیز منتشر کنند مثلا در حدود ١۵٠ کیلوهرتز .

هر انفجار مافوق صوت ممکن است ۵ تا ٢٠ هزارم ثانیه طول بکشد و خفاش های کوچک به طور معمول این انفجار صدا را ١٠ تا ٢٠ بار در هر هزارم ثانیه تکرار می کنند . مثلا در هنگام شکار طعمه میزان پالس آزاد شده می تواند با سرعت حدود ٢٠٠ پالس در ثانیه تا لحظه نزدیکی به شکار طعمه خود این صدا را تولید کنند . بعضی از پیام های همزمان صوتی کوتاه به توانایی فوق العاده ای در قردت پردازش سیگنال خفاش ها اشاره دارند در حقیقت مطالعات زمان اتحاد گوش خفاش را نشان میدهد که به طور معمول حدود ٣٠٠ الی  ۴٠٠ میکرو ثانیه می باشد

ادامه مطلب در سایت ویستان

نوع مطلب :
برچسب ها : الگوریتم خفاش، Bat Algorithm،
لینک های مرتبط : مقاله الگوریتم خفاش،

       نظرات
دوشنبه 29 تیر 1394
ویستان ویستان

ترجمه متون از زبان های مختلف به زبان فارسی یک فن و تخصص می باشد و  افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند می بایست تجربه کافی را دارا باشند.ازآنجایی که برای ترجمه کردن یک متن به زبان فارسی روان دایره لغات و همچنین آشنابودن کامل با دستور زبان ( گرامر )برای یک مترجم امری لازم و ضروری است, این شرایط محقق نمی شود به جز با ترجمه متن ها مختلف و تکرار فرایند ترجمه برای مرور لغات و اصطلاحات.

نکته بسیار مهم در ترجمه متن های مختلف دانستن زبان فنی علاوه بر زبان عامیانه برای متن های تخصصی می باشد,چرا که این متن ها بر خلاف متون عمومی دارای دانش خاص خود است  ترجمه یک لغت در حالت عامیانه با ترجمه آن در زبان تخصصی بسیار متفاوت می باشد

مترجمین گروه ویستان با سابقه طولانی در حوزه ترجمه متن های مختلف  آمادگی خود را برای ارائه خدمات ترجمه و همچنین آموزش و مشاوره  برای دانشجویان و همچنین افراد علاقمند به یادگیری زبانهای انگلیسی و آلمانی اعلام می دارد.

حهت سفارش ترجمه برای روی لینک زیر کلیک نمایید

سفارش ترجمه متن

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
جمعه 19 تیر 1394
ویستان ویستان
در مطالعات مقالات و منابع Original ، ترجمه انگلیسی به فارسی یکی از مهم ترین و اساسی ترین دغدغه های افراد می باشد . اهمیت این موضوع بسیار زیاد بوده زیرا بیشتر منابع علمی به زبان انگلیسی بوده و ترجمه این متون انگلیسی مستلزم دانش ترجمه متن انگلیسی به فارسی می باشد . از طرفی هم برای انتشار مقالات خود نیازمند تسلط به ترجمه فارسی به انگلیسی بوده تا بتوان آموخته های خود را به اشتراک گذاشت. تمام این مطالب به این اهم اشاره می کند که داشتن دانش ترجمه متون امروزه یک نیاز اساسی است. 
ترجمه انگلیسی به فارسی-ترجمه فارسی به انگلیسی

نمونه کار ترجمه : الگوریتم خفاش


Abstract.
Metaheuristic algorithms such as particle swarm optimization, firefly algorithm and harmony search are now becoming powerful methods for solving many tough optimization problems. In this paper, we propose a new metaheuristic method, the Bat Algorithm, based on the echolocation behaviour of bats. We also intend to combine the advantages of existing algorithms into the new bat algorithm. After a detailed formulation and explanation of its implementation, we will then compare the proposed algorithm with other existing algorithms, including genetic algorithms and particle swarm optimization. Simulations show that the proposed algorithm seems much superior to other algorithms, and further studies are also discussed.


چکیده 
در حال حاضر الگوریتم های متا هیوریستیکی مانند PSO(بهینه سازی ذرات گروه) و الگوریتم کرم های شب تاب و جستجوی هارمونی (توازن و هماهنگی ) اکنون روش های قدرتمندی برای حل بسیاری از مشکلات بهینه سازی شده اند.در این مقاله ، ما یک روش متاهیوریستیکی جدید، الگوریتم خفاش را بر اساس روشهای قرارگیری خفاش ها پیشنهاد نموده ایم : روش الگوریتم خفاش که بر گرفته از رفتار پژواک یا انعکاس صدای خفاش ها است . ما همچنین تمایل به ترکیب مزیت های الگوریتم های موجود بدرورن الگوریتم جدید خفاش داریم . بعد از فرمول بندی دقیق و توضیح پیاده سازی آن ، ما الگوریتم پیشنهاد شده را با الگوریتم های موجود مقایسه خواهیم کرد که شامل الگوریتم های کلی (ژنتیک) و بهینه سازی گروه ذرات می باشد. شبیه سازی ها نشان می دهد که الگوریتم ارائه شده برتری بیشتری به الگوریتم های دیگر دارد و بررسی های بیشتر همچنین مطرح شده است .
شماره تماس جهت سفارش و مشاوره رایگان : 
363 40 70 0930 - واحد فروش 
99 22 870 0936 - واحد فنی
نوع مطلب :
برچسب ها : ترجمه متن، انجام ترجمه، سفارش انجام ترجمه،
لینک های مرتبط :

       نظرات
جمعه 19 تیر 1394
ویستان ویستان